Aktualności

109km/h jechał przez Witowice

Praktycznie nie ma dnia żeby policjanci Wydziału Ruchu Drogowego nie zatrzymali kierowcy, który jechał w rażący sposób w terenie zabudowanym. Pytanie do tych kierowców brzmi:  czy warto się narażać na konsekwencje i być przyczyną zdarzeń drogowych.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków. Gdy już do nich dojdzie wtedy na refleksję trochę jest za późno. Policjanci „drogówki” podczas służby mają na celu także prewencję, czyli zapobieganie przykrym skutkom. Dyscyplinowanie zaś kierowców ma na celu wpojenie im, że przepisy ruchu drogowego dotyczą ich zawsze.

Bywa, że pomimo licznych akcji i apeli są kierujący, którzy najwyraźniej mają za nic przepisy i popełniają wykroczenia w ruchu drogowym. Konsekwencje dla nich wiążą się z zatrzymaniem prawa jazdy, mandatami i punktami. W czwartek (19.11) w Witowicach w gminie Kruszwica patrol zatrzymał samochód marki Ford. Kierował mim 24-letni mężczyzna. Kierowca został namierzony gdy jechał z prędkością 109 km/h, czyli o 59 km za szybko. To była dla niego podróż z konsekwencjami.