Aktualności

75 tysięcy na kanał Tryszczyński

W dniu dzisiejszym Kruszwicę odwiedził wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. W obecności burmistrza i Jego zastępcy ogłosił decyzję o przekazaniu 75 tysięcy złotych Gminnej Spółce Wodnej w Kruszwicy przez Urząd Wojewódzki.

Jak przekazał przewodniczący Spółki Mirosław Bartowski pieniądze te zostaną wykorzystane na konserwację kanału Tryszczyńskiego który łączy jeziora Tryszczyn i Gopło nad którym prace wykonane mają być jeszcze w tym roku, tak aby rolnicy w najbliższą wiosnę nie mieli już problemów z wodą gromadzącą się na polach.

– Cieszę się, że spółka złożyła wniosek do wojewody o dofinansowanie prac związanych z poprawą stanu melioracji na terenie gminy. My również zabiegaliśmy o to, żeby zwiększyć dofinansowanie ze strony państwa do spółek wodnych – podkreśla burmistrz Dariusz Witczak.

– Kanał Tryszczyński jeszcze kilka miesięcy temu stanowił spory problem, gdy mieliśmy bardzo wysoki stan wód. Bardzo się cieszę, że Gminna Spółka Wodna złożyła skuteczny wniosek. Rozwiąże to wiele problemów rolników. Co prawda aktualnie mamy suszę. Za chwilę jednak wszystko może się zmienić – mówi wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.