Aktualności

Bezpieczna woda 2018

W siedzibie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia w Kruszwicy odbyło się posiedzenie komisji do sprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa na terenach wodnych. Spotkanie było też okazją do wyróżnień.

W miniony piątek (25.05) odbyła się Komisja do spraw Polepszenia Bezpieczeństwa w Zakresie Programu Prewencji Kryminalnej “Bezpieczna woda”. Tematyka obejmowała zagadnienia związane z bezpieczeństwem na obszarach wodnych. W komisji brali udział przedstawiciele województwa na czele z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim Panem Mikołajem Bogdanowiczem, wojewódzkich instytucji, kruszwickiego samorządu oraz służb, które realizują zadania związane z dbałością o bezpieczeństwo na wodach. Podczas spotkania został podsumowany poprzedni rok. Analizie poddany był poziom bezpieczeństwa, ale nie tylko. Uczestnicy zapoznali się z zagadnieniami m.in. dotyczącymi czystości wód i przygotowań do sezonu turystycznego. W bieżącym roku służby na terenach wodnych będą kontynuowały wspólne służby, by przeciwdziałać zagrożeniom.

Spotkanie było również okazją do wręczenia medali. Wśród wyróżnionych był Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu insp. Marcin Ratajczak, któremu Prezes Wojewódzkiego Zarządu WOPR, Pan Maciej Banachowski, wręczył brązowy medal za zasługi we współpracy z woprowcami.

 

asp. szt. Izabella Drobniecka

Oficer Prasowy KPP Inowrocław