Aktualności

Co z miejscem rekreacji przy ul.Lipowej?

30.04.2018 r. Gmina Kruszwica zaprasza na otwarcie placów zabaw, które powstały tj. przy plaży na ul. Nadgoplańskiej, przy przystani żeglarskiej LOK „Popiel” oraz na osiedlu Zagople.

W zeszłym roku oprócz tych trzech miejsc zapowiadany byłą także obiekt sportowo – rekreacyjny na Osiedlu Robotniczym – przy ul. Lipowej.  Stanowi on II etap inwestycji, który został wpisany do Gminnego Programu Rewitalizacji.

W związku z pojawiającymi się w mediach społecznościowych komentarzami i pytaniami, postanowiliśmy dowiedzieć się co z miejscem rekreacji  przy ul. Lipowej.

Zdajemy sobie sprawę jak bardzo potrzebna i ważna dla mieszkańców jest ta inwestycja. W maju złożymy wniosek o dofinansowanie projektu budowy placu zabaw, siłowni zewnętrznych oraz toru dla rowerzystów przy ulicy Lipowej. Niestety wcześniej nie było możliwości pozyskania środków zewnętrznych na to zadanie. Myślę, że najpóźniej w przyszłym roku dzieci oraz dorośli będą mogli korzystać z miejsca rekreacji w starej części miasta – wyjaśnia w rozmowie telefonicznej Zastępca Burmistrza Bartosz Krajniak.

 

Oprócz typowych urządzeń zabawowych zaplanowano również siłownie plenerowe, tor do wyczynowej jazdy rowerem, tzw. PUMPTRACK , a także stoły do ping-ponga i piłkarzów.