Aktualności Fotorelacje

Cukrownia w Kruszwicy gościła Ministra Ardanowskiego [fotorelacja]

Dziś w Kruszwicy odbyła się konferencja prasowa w której udział wziął m.in. Minister rolnictwa Jana Ardanowskiego. Konferencja dotyczyła wsparcia przekazanego przez Krajową Spółkę Cukrową podczas pandemii koronawirusa.

W konferencji udział wzięli również Wojewoda Kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz Ksiądz Wojciech Przybyła, dyrektor CARITRAS diecezji Bydgoskiej.

Bardzo dziękuję Krajowej Spółce Cukrowej, która bardzo szybko odezwała się do administracji rządowych w terenie. Bardzo dziękuję księżą dyrektorom CARITASU Diecezji Bydgoskiej i Archidiecezji Gnieźnieńskiej To właśnie za pomocą CARITASU udało się przekazać produkty, których twórcą jest Krajowa Spółka Cukrowa– podkreślał na spotkaniu wojewoda.

Cieszę się, że kolejna spółka skarbu państwa, pomaga również w sytuacji kryzysu. Czas epidemii pokazał, że spółki skarbu państwa stanęły na wysokości zadania i pomagają w dalszym ciągu na wiele sposobów. Jest to bardzo ważne, aby w tej trudnej sytuacji pokazać solidarność ludzką i wspólnotę. Gdzie każdy w geście empatii potrafi się dzielić tym co ma. Żywność, która była dedykowana w programie szkolnym i została zakontraktowana, poleciłem, żeby dostawcy żywności dostarczyli ją do szpitali i ośrodków pomocy społecznej. Bardzo dziękuję Caritasowi i bankom żywności za ogromną pracę, którą wykonujecie.”– mówił minister Ardanowski.

Opublikowany przez ikruszwica.pl Poniedziałek, 15 czerwca 2020

Minister rolnictwa podkreślał również wartość Polskiej żywności oraz trudności jakie resort rolnictwa napotkał podczas pandemii wirusa.

Pozrywane zostały łańcuchy dostaw, utrudniony został eksport, ale na szczęście powoli się to wszystko odbudowuje. Poszukujemy nieustannie — jako resort rolnictwa — kolejnych rynków zbytu. Być może — nie w krótkiej perspektywie, ale nieco dłuższej, polskiej rolnictwo wyjdzie z epidemii koronawirusa wzmocnione. Zapotrzebowania na najwyższej jakości polską żywność jest na świecie i musimy umiejętnie to wykorzystywać

O całej sytuacji i sposobie pomocy wypowiedział sie również prezes KSC Krzysztof Kowa:

Dla nas jako Krajowej Spółki solidarność ludzka jest czymś bardzo naturalnym. Dlatego w okresie pandemii podjęliśmy decyzję o podzieleniu tym co mamy. Zrobiliśmy to dwoma kanałami, pierwsza pomoc poszła do szpitali, druga pomoc została przekazana osobom najbardziej potrzebującym, zrobiliśmy to za pomocą tych, którzy najbardziej się na tym znają, czyli organizacji  Caritas.