Aktualności Kultura Organizacje pozarządowe Samorząd Sport

Dni Gopła 2019 [plan]

4 sierpnia Gmina Kruszwica z partnerami organizuje cykl imprez sportowych w ramach obchodów Dni Gopła, które odbędą się w obrębie naszego pięknego jeziora.

Od godz. 6.00 przy ul. Nadgoplańskiej spotykają się miłośnicy wędkarstwa, którzy będą rywalizować w zawodach przeprowadzonych przez Koło Miejskie PZW nr 095 w Kruszwicy. Konkurs przeznaczony jest dla zaproszonych kół i stowarzyszeń wędkarskich z terenu zlewni j. Gopło. Chętne drużyny wystawią po 3 zawodników, którzy powalczą w kategorii indywidualnej i drużynowej. Dla najlepszych czekają puchary oraz nagrody rzeczowe.


O godz. 9.00 ruszy wyprawa rowerowa pod przewodnictwem doświadczonych rowerzystów z PTTK w Kruszwicy. Trasa wycieczki wiedzie od Kruszwicy przez Lachmirowice do miejscowości Przewóz i z
powrotem przez Połajewo, Popowo, Rusinowo, aż do kruszwickiego amfiteatru i liczyć będzie ok. 65 km. W programie przewidziane jest zwiedzanie grodziska w Mietlicy, zespołu pałacowo-parkowego w Ostrowie oraz wspólny poczęstunek z wędkarzami o godz. 14.00. Zapisywać się można do 2 sierpnia do godz. 14.00 w biurze PTTK przy ul. Podzamcze oraz pod nr tel.: (52) 351 53 80, (52) 351 5303, 519 121 410. Liczba uczestników jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń.


Zdrowo i sportowo będzie również dla dzieci. Przed głównym startem Aquathlonu w godz. 10.00 – 14.00 na Półwyspie Rzępowskim odbędą się Igrzyska Drużyny Kangura, które zostaną przeprowadzone przez profesjonalnych animatorów. Strefa aktywności ruchowej zostanie podzielona na 10 stanowisk sportowych, w których jednocześnie może wziąć udział aż 12 dzieci w wieku od lat 3. Sesje są rozgrywane co 15 minut. Na każdego uczestnika czeka naklejka sportowa oraz dyplom.


O godz. 14.00 tuż po rejestracji zawodników i rozgrzewce spotykamy się na plaży, z której wprost do wody wystartują dorośli zawodnicy by przepłynąć 500 metrów w jeziorze Gopło. Następnie zawodnicy szybciutko zmienią strój pływacki na biegowy i ruszą malowniczymi ścieżkami wzdłuż
jeziora by pokonać trasę liczącą 5 km. Każdy uczestnik Aquathlon’u otrzyma medal finiszera, a dla najlepszych kobiet i mężczyzn przewidziane są puchary, nagrody rzeczowe oraz finansowe!


Wyróżnienia trafią również do najmłodszego i najstarszego zawodnika.
Serdecznie zapraszamy! Każdy znajdzie coś dla siebie.