Aktualności

Dynamiczne poszukiwania nastolatki zapobiegły tragedii

Policjanci z Kruszwicy, powiadomieni przez szkołę, podjęli natychmiastowe działania polegające na poszukiwaniu nastolatki. Z informacji wynikało, że nosi się ona z zamiarem samobójstwa. Poszukiwania zakończyły się odnalezieniem dziewczyny, której została udzielona pomoc.

Niepokojący sygnał do kruszwickich policjantów napłynął w piątek (09.10), z którego wynikało, że nastoletnia dziewczynka może chcieć podjąć próbę samobójczą. Policjanci zebrali informacje na ten temat i ruszyli w teren ją poszukiwać.

Wstępne informacje naprowadziły policjantów w rejon Jeziora Gopło. W działania włączyli się również ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Kruszwicy. Poszukiwania były prowadzone z lądu i z wody. W rejonie Półwyspu Rzępowskiego policjanci przeczesując krzaki i zarośla, odnaleźli nastolatkę. Dziewczynka była wyziębiona i przestraszona. Została przetransportowana do szpitala celem udzielenia jej pomocy medycznej.

Policjanci badają wszelkie okoliczności zdarzenia, które mają na celu ustalenie, co było przyczyną takiego zachowania nastolatki.