Aktualności Na sygnale

Działali razem i teraz wspólnie poniosą konsekwencje

Kruszwiccy policjanci prowadzili postępowania dotyczące kradzieży elektronarzędzi i kamer monitoringu. Ich ustalenia doprowadziły do powiązania ze sobą tych przestępstw i zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy za to odpowiedzą.

Na terenie gminy Kruszwica, w grudniu ubiegłego roku, doszło do kradzieży z pomieszczenia garażowego elektronarzędzi i kamer monitoringu. Postępowania prowadzili policjanci z Kruszwicy, którzy początkowo tych spraw nie wiązali ze sobą. Kryminalni uzyskali jednak informację, że za przestępstwami może stać dwójka kolegów. Pogłębienie tej wiedzy pozwoliło na podejrzenie, że są to mężczyźni w wieku 22 i 23 lata, mieszkańcy gminy Kruszwica.

Policjanci podjęli działania zmierzające do ich zatrzymania. Namierzyli tą dwójkę, która wpadła w ręce policjantów i została zatrzymana do wyjaśnienia. Na podstawie zebranych dowodów, mężczyźni usłyszeli zarzuty. Odpowiedzą za dwie kradzieże. Skradzione elektronarzędzia, choć już kolejny raz zmieniły „właściciela”  zostały przez policjantów odzyskane. Obu mężczyznom  grozi kara do 5 lat więzienia.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu