Aktualności Kącik z Kulturą

Łukasz “Socho” Sochowski o swoim teledysku i nie tylko [wywiad]

Łukasz Sochowski to Kruszwiczanin którego nie trzeba przedstawiać. Dziś rozmawialiśmy z nim o muzyce, pracy w telewizji i planach na własne utwory.

  • Dziś w Internecie opublikowany został teledysk z Twoją aranżacją piosenki Waldka Goszcza. Czemu akurat ta piosenka?  

Ta piosenka ma duszę i chciałem aby ukazać ją w zupełnie nowej aranżacji którą wspólnie z wytwórnią opracowaliśmy. To utwór o dziewczynie idealnej którą spotkać możemy jedynie w snach. Niedługo walentynki więc myślę że to dobra okazja aby zrobić tą piosenkę w zupełnie nowej odsłonie.

  • Był to twój pierwszy teledysk czy masz już doświadczenie na tej płaszczyźnie?

Pierwszy ale myślę że nie ostatni. Bardzo dobrze czuję się przed kamerą, w końcu 10 dni w miesiącu spędzam na planach „Jaka to melodia” oraz „Koło fortuny” gdzie kieruję pracą publiczności podczas nagrań programów.

Nie mam żadnej szkoły aktorskiej, bazuje jedynie na intuicji oraz wskazówkach reżysera. Naprawdę bardzo to lubię, praca artystyczna, prowadzenie imprez jako konferansjer, występowanie z zespołem albo jako DJ i praca w TVP daje mi dużo doświadczenia.

  • Czy masz w planach swoje autorskie utwory?

Niestety nie mam za bardzo czasu aby pisać własne teksty i muzykę. Bardzo często pracuje całymi dniami. Ale może może ..

  • Poza muzyką spotkać Cię można również w wielu serialach. Opowiesz o tym jak wygląda praca przed kamerą?

Praca w serialach to głównie epizody. Jeżeli pasuję do jakiejś roli to produkcja serialu dzwoni, wysyła scenariusz którego muszę się nauczyć. Nagrania trwają 2-3 dni, praca na planie jest super. Dzień zaczyna się od śniadania, następnia idziemy do garderoby aby dobrać kostiumy, później make-up i oczekiwanie na wejście na plan. Zazwyczaj gram 3 duble danej sceny aby reżyser mógł wybrać najlepsze ujęcie.

Szykuje się również nowy serial ale na razie nie mogę zdradzić szczegółów.

  • Dziękuję za romowę.