Aktualności Religia

Fishmob już po raz drugi w naszym mieście!

Już po raz ósmy w Polsce! Drugi w Kruszwicy! FISHMOB – cała Polska tańczy dla św. Jana Pawła II. „Poprzez taniec i śpiew chcemy obudzić radość w sercach młodych ludzi, która ma pomóc wzrastać w miłości do Pana Boga.” – mówią organizatorzy.

FISHMOB to także forma zaproszenia na XXIII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. W tym roku przypada ono 1 czerwca. W programie tegorocznego Spotkania Młodych przewidziano m.in. błogosławieństwo księży. Tym razem, to młodzi wyciągną ręce nad kapłanami i będą się modlili o dobrych spowiedników.

Wracając do wydarzenia FISHMOB odbędzie się ono dnia 26 maja 2019 roku o godzinie 15:00 na Półwyspie Rzępowskim. Dzięki młodym tancerzom, będzie on nieco przypominał pola, na których odbywają się coroczne lednickie spotkania. Zapraszamy do wspólnego uwielbiania – Czekamy na Was!

Organizatorem kruszwickiego wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Jest to wspólnota ludzi młodych, której oddziały znaleźć można w całej Polsce, a także w naszym mieście. KSM zrzesza w swoich szeregach młode osoby, które chcą iść przez życie w pełnej gotowości do służby Bogu i Ojczyźnie. Działalność kruszwickich „KSMowiczów” jest widoczna na wielu przedsięwzięciach takich jak: Kujawskie Misterium Męki Pańskiej, Noc Świętych i wiele innych. „Wspólnota ma na celu zbliżyć nas do drugiego człowieka i do samego Pana Boga, dlatego nasze Stowarzyszenie wybrało sobie idealny sposób na realizację tego założenia włączając się w życie naszego miasta i organizując powyższe przedsięwzięcia.” – mówią o sobie członkowie KSM-u.