Aktualności Informacje regionalne Sport

I Nadgoplański Bieg Dwóch Jezior 2021

19 września odbędzie się pierwsza edycja Nadgoplańskiego Biegu Dwóch Jezior organizowana przez Gminę Kruszwica oraz Gminę Inowrocław.  Bieg ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz integrację sympatyków i pasjonatów biegania z regionu. Ma to być również doskonała okazja do promocji obydwu gmin.

„Pomysł zorganizowana biegu narodził się na początku poprzedniego roku. Niestety z uwagi na pandemię z jego wdrożeniem musieliśmy trochę poczekać. Zależało nam, aby wzorem kruszwickiego Aquathlonu bieg odbywał się w urokliwej scenerii. Dlatego zarówno start jak i meta zlokalizowane będą nad wodą. We wrześniu odbędzie się edycja pilotażowa. Docelowo Nadgoplański Bieg Dwóch Jezior będzie odbywał się dwa razy w roku: wiosną z Kruszwicy do Łojewa oraz pod koniec lata lub jesienią z Łojewa do Kruszwicy” – wyjaśnia Bartosz Krajniak Zastępca Burmistrza Kruszwicy i pomysłodawca imprezy.

Bieg rozpocznie się o godz. 11:00 w pobliżu parkingu przy jeziorze Szarlejskim w Łojewie a zakończy na parkingu pod Mysią Wieżą, przy ul. Podzamcze w Kruszwicy. Trasa liczyć będzie 10 km. Limit zawodników pilotażowej edycji wynosi 200 osób. Termin zgłoszeń upływa 31 sierpnia lub po osiągnięciu limitu zgłoszeń.

W I Nadgoplańskim Biegu Dwóch Jezior prawo startu mają osoby, które do dnia 19 września 2021 roku ukończą 18 lat lub 16 lat za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna prawnego do okazania w biurze zawodów w dniu Biegu.

Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz zgłoszeniowy na stronie: https://zapisy.sts-timing.pl/769/

Więcej informacji w załączonym poniżej regulaminie.
Zapraszamy do zapisów!