Aktualności Kącik z Kulturą

K39 w rozmowie z naszą redakcją [wywiad]

O muzyce, najnowsze płycie oraz planach na przyszłość z Kruszwicką ekipą K39 rozmawiał Filip Pawlak.

Na sam początek rozmowy powiedzcie parę słów o sobie.

Jesteśmy grupa przyjaciół znających się od zawsze. Mamy wiele wspólnych przeżyć i tą samą zajawkę. Mimo obowiązków życia codziennego (studia, praca) tworzymy muzykę, która jest dla nas pewnego rodzaju odskocznią.

W najbliższych dniach pojawi się wasza płyta. Czego możemy się po niej spodziewać?  

Spodziewać się po niej można zupełnie wszystkiego. Utwory znajdujące się na płycie są różnorodne, każdy znajdzie coś dla siebie. Płyta zawiera 12 numerów na której usłyszycie luźne kawałki ze śpiewanymi refrenami jak i te bardziej charakterne.

Skąd bierzecie pomysły na teksty do waszych utworów? Jak wygląda proces ich tworzenia?  

Przede wszystkim bawimy się muzyką. Część naszej twórczości wynika z własnych przeżyć a część jest fikcja zrobioną dla zabawy.

Co dalej, macie już plany na kolejne projekty?  

Na tą chwilę uwagę skupiamy na aktualnym projekcie (K39MIXTAPE). Ciekawi nas odbiór tej płyty przez słuchaczy. O wszystkich aktualnościach i planach informujemy na bieżąco na naszym fanpage’u na Facebooku oraz Instagramie.

Muzyką zajmujecie się już jakiś czas. Wcześniej znaleźć was można jednak było pod inną nazwą, skąd więc decyzja na zamianę?  

Nie ma to żadnego głębszego znaczenia. Zmiana wyszła spontanicznie, jest to tylko nazwa a cala reszta pozostała bez zmian.

A propo tych zmian, dlaczego właśnie K39? 

K39 to blok Kujawska 39. Mieliśmy w piwnicy tego bloku pierwsze studio nagraniowe, zbudowane wspólnymi siłami, w którym wszystko się zaczęło i trwa do dziś.

Dziękuję za rozmowę.

Social media K39: