Aktualności Na sygnale

Kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” w Kobylnikach

Ogólnopolska kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” także w powiecie inowrocławskim

Kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Włączyła się w nią również stacja diagnostyczna na terenie powiatu inowrocławskiego. Prawidłowość oświetlenia można sprawdzić w stacji w miejscowości Kobylniki 35.

Grudniowe soboty (1,8 i 15) to dni, w których można bezpłatnie sprawdzić prawidłowe ustawienie świateł w swoim samochodzie. Na terenie powiatu inowrocławskiego w akcję włączyła się stacja w Kobylnikach. Policjanci WRD KPP w Inowrocławiu, podczas służby i kontroli pojazdów informowali kierowców o takiej możliwości sprawdzenia świateł.

W minioną sobotę (01.12) policjanci podejrzewając nieprawidłowości wynikające z używania świateł kilku kierowcom wskazali, by odwiedzili stację diagnostyczną w Kobylnikach. Tamtejszy diagnosta skontrolował ustawienie świateł, stan lamp i żarówek. Pamiętajmy, że to ważne elementy wyposażenia pojazdu. Wszystko to dla naszego bezpieczeństwa. Bezpłatne kontrolowanie świateł będzie prowadzone jeszcze w dwie najbliższe soboty 8 i 15 grudnia. Zachęcamy!

 

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

 

Fot.: KPP w Inowrocławiu