Aktualności

Każdy ma wpływ na bezpieczeństwo na drogach

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Inowrocławiu zapowiadają działania podczas których będą kontrolować kierowców i działać profilaktycznie. Akcja odbędzie się w ramach kampanii MSWiA pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo w podróży”.

Trwające wakacje to zwiększony ruch na drogach. Policjanci prowadzą intensywne działania, by zapobiegać kolizjom i wypadkom drogowym. Rolą działań jest nie tylko dyscyplinowanie kierowców, którzy łamią przepisy, ale też podnoszenie świadomości uczestników ruchu.

Ważne jest to, by kierującym zwrócić uwagę, że mają wpływ na bezpieczeństwo. Dlatego już w najbliższą środę (04.07.18r.) inowrocławska „drogówka” będzie prowadziła także działania profilaktyczne. Podczas nich, w czasie kontroli drogowych, policjanci będą wręczać kierującym kodeksy drogowe i apteczki. Wszystko po to, by uczulić uczestników ruchu na to, by zawsze przestrzegali przepisów i umieli reagować, gdy ktoś potrzebuje na drodze pomocy.

Kodeksy drogowe i apteczki zakupiło Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu, które wspólnie z Policją podejmuje na bieżąco starania o poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy KPP Inowrocław