Aktualności Kultura Na sygnale

“Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” już niedługo w Janikowie

Burmistrz Gminy i Miasta Janikowo Andrzej Brzeziński wraz ze służbami i instytucjami zaprasza do udziału w akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

To ogólnopolska akcja promująca bezpieczeństwo, która odbędzie się w dniu 7 sierpnia 2021r. (sobota) o godz. 12.00 na plaży miejskiej w Janikowie.

W programie:

  • pokazy ratownictwa wodnego i prezentacja sprzętu, w który są wyposażone służby takie jak: Nadgoplański WOPR w Kruszwicy, Policja, Straż Pożarna, poznawanie zasad bezpiecznej kąpieli i pobytu nad wodą,
  • nauka udzielania pierwszej pomocy,
  • pokaz tresury policyjnego psa służbowego,
  • konkursy, zabawy dla dzieci z upominkami,

Swoje stoiska, z materiałami dotyczącymi edukacji społeczeństwa w zakresie bezpiecznego spędzania wakacji, nauki zasad postępowania w różnych sytuacjach w celu unikania zagrożeń, przygotują: Policja, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy – numer alarmowy 112, Nadgoplański WOPR w Kruszwicy, Nadleśnictwo Gniewkowo, Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, Powiatowa Stacja Epidemiologiczna w Inowrocławiu oraz OSIR Janikowo.


Jeśli tego dnia pogoda okazałaby się niekorzystna,
impreza w dniu 7 sierpnia zostanie odwołana.