Aktualności Fotorelacje

Królowie przeszli przez Kruszwicę [fotorelacja]

Dnia 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego, w większości polskich miast miały miejsce Orszaki Trzech Króli. Taki korowód odbył się również po raz VII w Kruszwicy.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to najlepszy moment do budowania  relacji rodzinnych i przyjacielskich m.in przez wspólnie spędzony czas, czy też śpiewanie kolęd i pastorałek.

Doskonałą okazją do przeżycia chwil w gronie najbliższych nam osób i wspólnego radowania się z Narodzenia Pańskiego był coroczny Orszak Trzech Króli. VII edycja tego wydarzenia rozpoczęła się tradycyjną Mszą Świętą o godzinie 12:15 w kościele św. Tereski. Następnie uczestnicy orszaku prowadzeni przez gwiazdę, poprzedzeni grupą małych aniołków i pastuszków oraz Trzech Mędrców ze Wschodu, zmierzali przez mały most do kruszwickiej  Kolegiaty.

Kulminacja miała miejsce w parafii św. Piotra i Pawła, gdzie Kacper, Melchior i Baltazar oddali pokłon Świętej Rodzinie i złożyli dary. Na zakończenie, wspólnie z zespołem Effatha uczestnicy odśpiewali przepiękne polskie kolędy. Dla milusińskich przygotowane były słodkie upominki.

Organizatorem kruszwickiego Orszaku Trzech Króli jest parafia pw. św. Piotra i Pawła w Kruszwicy.