Aktualności Inwestycje Samorząd

Kruszwica doczeka się obwodnicy!

Dziś Minister infrastruktury ogłosił miejsca w których w najbliższych latach rozpoczęta zostanie budowa obwodnic w ramach projektu 100 obwodnic. Wśród miast w kujawsko-pomorskim znalazła się Kruszwica.

Wszystkie miasta które włączone są w projekt 100 obwodnic zaprezentował dziś minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Niestety na obecną chwilę nieznana jest data rozpoczęcia prac związanych z budową obwodnicy w naszym mieście. Według zapowiedzi ministra Adamczyka pierwsze przetargi ruszą już w tym roku.

Z wielką radością informujemy mieszkańców naszej Gminy o wpisaniu przez Rząd RP obwodnicy Kruszwicy do Programu Budowy Obwodnic! ,,To kolejny ważny krok do realizacji niezwykle istotnej dla naszego miasta inwestycji. Kruszwicki samorząd od wielu lat zabiega o budowę obwodnicy. Decyzja Pana Premiera Mateusza Morawieckiego daje realną szansę na jej powstanie. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali nam dotąd w staraniach o tę inwestycję. Szczególne podziękowania składam Panu Ministrowi Łukaszowi Schreiberowi i Panu Wojewodzie Mikołajowi Bogdanowiczowi, którzy w ostatnich miesiącach wnieśli nieoceniony wkład w zakwalifikowanie naszej obwodnicy do Programu Budowy Obwodnic”

Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak

Do tematu będziemy powracać.

‼Moje wielomiesięczne zabiegi opłaciły się! Będziemy mieć obwodnicę Kruszwicy! Dziękuję za tę decyzję premierowi Mateusz…

Opublikowany przez Mikołaj Bogdanowicz Sobota, 8 lutego 2020

Mapę 100 obwodnic znaleźć można na: http://100obwodnic.pl/

Szczegóły programu znajdują się tutaj