Aktualności Inwestycje

Miliony złotych dla Kruszwicy

Ponad 4 mln zł tylko w ciągu ostatnich kilku miesięcy. A w najbliższych tygodniach – prawdopodobnie kolejne pół miliona złotych. To rządowe dofinansowanie na inwestycje w gminie Kruszwica – środki pozyskane przy wsparciu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza.

Gmina Kruszwica zawsze będzie dla mnie szczególnym miejscem. To tutaj wychowuje synów, to tutaj mieszkają moi bliscy i to tutaj byłem zastępcą burmistrza. Dlatego tym bardziej jest dla mnie istotne, aby to również Kruszwica korzystała z rządowego wsparcia bez którego przecież niemożliwe byłoby wykonanie części inwestycji

mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Tylko w ubiegłym roku gminie Kruszwica przyznano, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, ponad 3,5 mln zł jako dofinansowanie wartych w sumie ok. 5,5 mln zł inwestycji. I tak jeszcze w pierwszym kwartale 2020 r. ma się rozpocząć rozbudowa ulic: Mieszka I i Folwarcznej w Kruszwicy. Rozpoczęto właśnie rozbudowę ul. Spokojnej. Trwa przebudowa drogi w Kobylnikach. Ponadto, gmina Kruszwica wystąpiła (w ramach kolejnego naboru FDS) o dofinansowanie (50% wartości zadania) rządowe na przebudowę drogi w Chełmiczkach. Decyzja w tej sprawie prawdopodobnie zostanie podjęta w ciągu najbliższych kilku tygodni, ale wszystko wskazuje na to, że wojewodzie uda się zapewnić także to wsparcie.

Dodatkowo ponad pół miliona złotych w ramach rządowego programu „Maluch+” zostanie przeznaczonych na powstanie żłobka w Kruszwicy.

Inwestycja w rodziny to zawsze bardzo dobra decyzja. Powstanie żłobka ma kosztować 660 tys. zł, z tego 528 tys. to pieniądze, o które zabiegałem w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Dodatkowo, od początku istnienia programu „500+” do rodzin z gminy Kruszwica trafiło ponad 46 mln zł.

mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Warto również przypomnieć, iż w 2018 r. to właśnie ze środków zewnętrznych udało się za ponad 800 tys. zł wykonać prace budowlano-konserwatorskie Mysiej Wieży. Kwota ta to było 100% wartości zadania.