Aktualności Edukacja

Kruszwiccy policjanci rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie

Mundurowi z Komisariatu Policji w Kruszwicy spotykają się z najmłodszymi by mówić o bezpieczeństwie. W tym celu policjanci angażują się, m. in. w udział w festynach dla miejscowej społeczności oraz półkolonie dla dzieci i młodzieży.

Mł. asp. Mariola Witoń i mł. asp. Marcin Zbawicki pod kruszwicką Mysią Wieżą rozmawiali z najmłodszymi w czasie imprezy „Nowalijki Kujawskie”. Funkcjonariusze mówili wówczas o bezpieczeństwie w czasie wakacji. Poruszyli między innymi tematykę poruszania się po drogach, wypoczynku nad wodą czy wzywania pomocy. Spotkanie odbyło się w formie pogadanek oraz atrakcyjnych konkursów i zabaw dla dzieci. 

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i „Dla każdego jest miejsce na drodze” – to nazwy kampanii i akcji jakie mają na celu poprawę bezpieczeństwa. Mł. asp. Mariola Witoń w ramach prowadzenia tych inicjatyw spotkała się z uczestnikami półkolonii organizowanych przez kruszwicki Caritas oraz Klub Żeglarski „Popiel” LOK Kruszwica. Policjantka i uczestnicy kolonii rozmawiali podczas tych spotkań o podstawowych, ale jakże ważnych, zasadach poruszania się po drodze i korzystania z kąpielisk. Funkcjonariuszka przypomniała także, czego należy się wystrzegać, aby również wypoczynek w miejscu zamieszkania był bezpieczny. Pogadanki spotkały się z zainteresowaniem najmłodszych, a w ich trakcie policjantka wręczała gadżety i akcesoria związane z bezpieczeństwem, np. kamizelki odblaskowe, edukacyjne książeczki czy długopisy z ważnymi numerami alarmowymi.