Aktualności

Kruszwiczanin potrzebuje pomocy. Zbiera pieniądze na protezę nogi

Na zrzutce pojawiła się zbiórka na protezę dla Dominika- 25 letniego Kruszwiczanina który od roku zmaga się z rakiem.

Walka z chorobą rozpoczęła się w kwietniu ubiegłego roku od silnego bólu i opuchnięcia kostki. Po szeregu przeprowadzonych badań, w lipcu usłyszałem diagnozę- rak, a dokładniej kostniakomięsak kości piszczelowej lewej z zajęciem szpiku kostnego. Po przeprowadzonej biopsji potwierdziła się wysoka złośliwość kostniakomięsaka.– pisze na zrzutce Dominik.

Od września rozpocząłem chemioterapię w szpitalu onkologicznym w Warszawie. Chemia miała na celu zmniejszenie guza oraz wszczepienie endoprotezy. Niestety szybkie rozrastanie się guza doprowadziło do złamania patologicznego. Lekarze podjęli decyzje o amputacji kończyny. 27 grudnia odbyła się operacja amputacji lewej nogi.

Koszt protezy jakiej potrzebuje młody Kruszwiczanin do od 70 do 100 tysięcy złotych. Koszty dalszego leczenia to ok 1000zł miesięcznie.

Promykiem nadziei w walce jest zbliżający się 5 lipca- planowana data urodzin mojej córki Marysi. Proszę o wsparcie które pomoże mi i mojej rodzinie w tej nierównej walce! – dodaje Kruszwiczanin

Pieniądze wpłacać można na: https://zrzutka.pl/5fvk5w