Aktualności Edukacja

Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego zaprasza w swoje progi

Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Kruszwicy przypomina na swoim funpage’u o trwającej rekrutacji do szkoły średniej. Placówka zachęca do tego, aby absolwenci III klasy gimnazjum i VIII klasy szkoły podstawowej wybrali tę właśnie szkołę. Liceum może poszczycić się tym, iż jest najlepszą szkołą średnią w Gminie Kruszwica, i jedną z najlepszych w Powiecie Inowrocławskim. Świadczy o tym chociażby wynik tegorocznej matury (zdawalność to aż 91%).

“Możemy poszczycić się następującymi wynikami z egzaminów na poziomie podstawowym: najwyższy wynik z języka angielskiego to 92 %, najlepszy wynik z matematyki to 86 %, najwyższy wynik z języka polskiego to 79%. Z egzaminów na poziomie rozszerzonym nasi absolwenci uzyskali najlepsze wyniki z następujących przedmiotów: z geografii 63%, z języka angielskiego 78 %,z języka polskiego 85 %.
Średnie wyniki z przedmiotów na poziomie podstawowym przedstawiają się następująco: język polski 54%, matematyka 54% język angielski: 63%
Jeżeli jeszcze zastanawiasz się nad wyborem szkoły, zapraszamy do nas.” – czytamy na stronie ZSO w Kruszwicy.

O samej szkole często słychać wiele pozytywnych słów w relacjach jej absolwentów. Zaznaczają, że uczyć się trzeba, ale atmosfera jaka panuje w szkole stwarza do tego znakomite warunki.

Zapraszamy!