Aktualności

Minister Szymkowski spotkał się z Kruszwiczanami [relacja]

Dziś (20.06) odbyło się spotkanie z Szymonem Szynkowskim vel Sęk, sekretarzem stanu do spraw Polonii, polityki europejskiej oraz dyplomacji publicznej i kulturalnej w Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Na spotkaniu obecni byli również wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, poseł Tomasz Latos, radny sejmiku wojewódzkiego Adam Banaszak oraz burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak. Podczas rozmów politycy podsumowali bieżącą kadencję prezydenta RP Andrzeja Dudy.

W trakcie spotkania poruszany był temat m.in. programów społecznych wprowadzonych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości

W samej Kruszwicy jest to 40 tys zł, które trafiło do rodzin w naszym mieście. Są także inne programy m.in. Fundusz Dróg Samorządowych, czy również Tarcza Antykryzysowa, dzięki której utrzymamy miejsca pracy i Polska będzie się z sukcesem dalej się rozwijać.”mówił na spotkaniu Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Głównym tematem spotkania były nadchodzące wybory prezydenckie, na ich temat wypowiedział się Minister Szynkowski

Czas kampanii to bardzo często czas deklaracji, pustych słów i obietnic bez pokrycia, jest to również czas manipulacji, której ulegać nie wolno. Zestaw obietnic kandydatów na prezydenta jest pewnego rodzaju licytacją, w której nie jest najważniejsze: „Kto da więcej?” tylko kto to więcej jest w stanie zrealizować?mówił Minister

Bliska relacja z USA sprawiła m.in zniesienie wiz, zwiększenie ilości amerykańskich żołnierzy w Polsce, są to relacje oparte na konkretach. Przedstawione kwestie stoją za wiarygodnością tej prezydentury i wyróżniają prezydenta Andrzeja Dudę jako kandydata, którego dzisiejsze słowa nie opierają się tylko o obietnice, ale o konkretne czyny i wiarygodność.

Podczas spotkania głos zabrał również poseł Tomasz Latos:

Wszyscy przyzwyczajamy się do tego co jest, ale tak na dobrą sprawę tak wcale nie musi być. Prawdą jest, że z tytułu wyboru takiego czy innego prezydenta nie zmieni się rząd, ale ten rząd może mieć później ogromne problemy z rządzeniem. Ktoś kto nie będzie chciał współpracować , ale będzie chciał przeszkadzać może na dobrą sprawę odrzucać i wetować wszystko.

My nie jesteśmy ideałami, też swoje błędy popełniliśmy, ale nie ma ludzi idealnych, ale chodzi o pewien kierunek i pewną wizję Polski i o wybór kierunku, który reprezentuje Andrzej Duda”

Spotkanie zakończyło się pytaniami które do gości kierowali uczestnicy spotkania. Kruszwiczanie pytali mi.n. o nadchodzące wybory oraz o repolonizację mediów.