Aktualności Informacje regionalne Samorząd Sport

Młodzi stypendyści i sportowcy z Kruszwicy otrzymali nagrody

Na minionej Sesji Rady Miejskiej przyznano nagrody Burmistrza Kruszwicy zarówno sportowcom za ich osiągnięcia, jak również młodym stypendystom.

Lista nagrodzonych stypendystów:

  • Hubert Piotr Wieczorek (Laureat konkursu przedmiotowego z Historii)
  • Krzysztof Cięgotura (Laureat konkursu przedmiotowego z Fizyki i Astronomii)
  • Julia Rosa (Finalistka IV Edycji Konkursu międzynarodowego „Polska-Szwecja między rywalizacją i współpracą”)
  • Zofia Polanek (Finalistka konkursu przedmiotowego z Biologii)
  • Michał Sobczak (Laureat XVI edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół ponadpodstawowych)
  • Kamil Polewski (Finalista VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym)
  • Jakub Bronka (Finalista IV Edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności)
  • Barbara Charysz (I m. w I Kujawsko-Pomorskim Festiwalu Muzycznym dzieci i młodzieży szkolnej)
  • Patrycja Kujawińska (I m.w I Kujawsko-Pomorskim Festiwalu Muzycznym Dzieci i Młodzieży Szkolnej)
  • Natalia Jagodzińska (II m. w I Kujawsko-Pomorskim Festiwalu Muzycznym Dzieci i Młodzieży Szkolnej)
  • Zuzanna Kruczek (I m. w ogólnopolskim konkursie plastycznym pn. „100 lat Bitwy Warszawskiej” w grupie szkół średnich)
  • Wiktor Szymaniak (IV m. w Finale XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Wyższych Uczelni Technicznych organizowanego).

Lista nagrodzonych sportowców:

  • Aleksandra Zuzanna Chmielewska (III m. w pchnięciu kulą – Halowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego)
  • Magdalena Szczupak (II m. w skoku w dal – Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego)
  • Dawid Wekwejt (II m. w skoku w dal – Halowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego)
  • Jakub Żurawski (I m. w biegu na 60 metrów – Halowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego)
  • Daria Dzierżawska (uczestnictwo w finale sztafety 4×100 metrów – Międzywojewódzkie Mistrzostwa)
  • Jan Franciszek Olejnik (III m. w biegu na 200 metrów – Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego)
  • Oliwier Paluszak (I m. w biegu na 60 metrów przez płotki – Halowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego)
  • Zuzanna Kaczmarek (uczestnictwo w finale trójskoku kobiet (8 miejsce) – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski)
  • Marta Małgorzata Sieradzka (II m. w skoku wzwyż – Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego)
  • Lena Siedlecka (III m. w biegu na 200 metrów – Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego)
  • Wojciech Bieganowski (III m. w biegu na 60 metrów – Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego)
  • Aleksandra Kukuczka (uczestnictwo w finale sztafety 4×100 metrów – Międzywojewódzkie Mistrzostwa)
  • Marta Wylandowska (uczestnictwo w finale sztafety 4×100 metrów – Międzywojewódzkie Mistrzostwa)
  • Maciej Szymczak (III m. w biegu na 200 metrów przez płotki – Międzywojewódzkie Mistrzostwa)
  • Szymon Rychczyński (II m. w biegu na 60 metrów – Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego)
  • Kinga Maria Warmuz (uczestnictwo w finale – chód 3000 metrów w Międzywojewódzkich Mistrzostwach)
  • Joanna Janeczek (II m. w kategorii czwórki bez sterniczki kobiet – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w wioślarstwie)
  • Dagmara Godlewska (uczestnictwo w finale A dwójek podwójnych dziewcząt (V miejsce) – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski)
  • Jerzy Leon Kowalski (III m. w kategorii mężczyzn wagi lekkiej – Mistrzostwa Europy na ergometrze)
  • Artur Mikołajczewski (II m. w kategorii seniorzy – waga lekka – Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim)
  • Martyna Wiśniewska (III m. w kategorii ósemki juniorów młodszych (sternik) – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
  • Patrycja Domalska (II m. w kategorii 1xKA – Mistrzostwa Polski w sprincie wioślarskim)
  • Dominika Domalska (II m. w kategorii 1xKJ – Mistrzostwa Polski w sprincie wioślarskim)
  • Jakub Grodziski (II m. w kategorii 75 kg -Mistrzostwa Okręgu kadetów WOZB w boksie)
  • Jarosław Ruczkowski, Oskar Rochucki, Kamil Adolski, Igor Klamecki, Bartłomiej Matyjasik, Mateusz Kaźmierski, Cezary Faligowski, Bartosz Cichocki, Jakub Milewski i Nikodem Dziwnik (I m. w Wojewódzkiej lidze kadetów młodszych [do lat 15] w sezonie 2019/2020)