Aktualności

Na sesji Rady Miejskiej dyskutowano o moście w Kobylnikach

Podczas majowej sesji Rady Miejskiej w Kruszwicy, która po raz pierwszy odbyła się w nowo otwartej części budynku Urzędu Miejskiego poruszony został temat mostu w Kobylnikach.

Na jednym z portali internetowych pojawiła się informacja dotycząca złożenia przez radną Ilonę Dybicz interpelacji w tej sprawie. Portal nie poinformował już jednak o tym, że bezpośrednio po jej złożeniu Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak udzielił odpowiedzi w tej sprawie. Radna pytała na jakim etapie jest obecnie inwestycja, a także czy planowana jest aplikacja Gminy Kruszwica do rządowego programu „Mosty dla regionów”.

Włodarz poinformował, że 28 maja w Kruszwicy dojdzie do wizyty Ministra Inwestycji i Rozwoju Jerzego Kwiecińskiego w związku z konferencją ,,Strefa w każdej gminie”. Po konferencji zaplanowane zostało spotkanie Burmistrza Kruszwicy z Ministrem Rozwoju oraz Wojewodą Kujawsko-Pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem. Panowie mieli rozmawiać m.in. o sprawie kruszwickiej obwodnicy, budowie mostu w Kobylnikach oraz rządowym wsparciu na lokalne drogi.

Jaki był wynik rozmowy postaramy się Państwa poinformować już wkrótce. Zwróciliśmy się bowiem do Urzędu Miejskiego z prośbą o komentarz w sprawie spotkania, a także z zapytaniem na jakim etapie obecnie jest sprawa remontu mostu. Problem z mostem w Kobylnikach pojawił się w zeszłym roku, kiedy to po zleconej ekspertyzie okazało się, że nie nadaje się on do dalszego użytku. W sprawie przeprawy w Kobylnikach wielokrotnie głos zabierał radny Andrzej Michalak, który zabiegał o zabezpieczenie środków na zaprojektowanie nowego mostu.