Aktualności Religia

Noc Świętych. Premiera filmu dziś o 19:00

Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Kruszwicy z pomocą oraz z udziałem Pana Pawła Lewartowskiego i ks. Michała Bubacza, a także wielkim wsparciem multimedialnym Filipa Pawlaka przygotowała krótkie przedstawienie na tegoroczną Noc Świętych.

Pierwsze przygotowania rozpoczęły się we wrześniu. Dostosowując się do obecnej sytuacji postanowiliśmy, że Noc Świętych w całości odbędzie się w kościele. Po nieszporach miało odbyć się przedstawienie – podkreślają organizatorzy.

Z racji, że przeżywamy 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II oraz wciąż czekamy na beatyfikację kardynała Wyszyńskiego pojawił się pomysł, aby przygotować krótkie przedstawienie, w którym z jednej strony przypomnimy szczególnie postać Prymasa Tysiąclecia, a z drugiej strony będzie, to także dobra okazja do podjęcia refleksji nad swoim życiem oraz rozpaleniem pragnienia nieba i własnej świętości. Braliśmy również pod uwagę to, że nowe obostrzenia mogą sprawić, że nawet udział w kościele może być trudny, więc byliśmy przygotowani, aby w całości nie rezygnować z Nocy Świętych, ale jej namiastkę w postaci przedstawienia nagrać i za pomocą Internetu przekazać wszystkim zainteresowanym i chcącym uczcić wigilię Wszystkich Świętych. Tutaj także pojawiały się trudności, ponieważ kilka osób, które wyraziły chęć udziału w przedstawieniu trafiło na kwarantannę. Jednak z Bożą pomocą udało się sfinalizować zamierzony cel.

Film obejrzeć można będzie na naszym fb lub na youtube: