Aktualności Na sygnale

Nowa metoda oszustów- policja ostrzega

Do Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu (20.02) zgłosił się mężczyzna, który powiadomił, ze został oszukany. Otrzymał bowiem na numer swojego telefonu komórkowego informację sms-ową, że ma wpłacić kwotę 1,47 zł. tytułem zaległej spłaty za usługi telekomunikacyjne. Inaczej numer jego telefonu zostanie zablokowany. Do sms-a był dołączony link. 
Gdy mężczyzna zalogował się poprzez wskazany link, otworzyła mu się strona z ikonami różnych banków. Wybrał swój bank i dokonał wymaganej płatności. Po chwili zorientował się, że przez tą operację z jego konta zniknęła pokaźna kwota pieniędzy. W tej sprawie inowrocławska policja prowadzi postępowanie. Wszystko wskazuje na to, że może być to nowa metoda oszustwa internetowego. 

Stąd apel Policji o zwrócenie uwagi na sytuacje, gdyby ktoś otrzymał podobną informację sms-ową. Bezpieczniej będzie samemu skontaktować się z tym usługodawcą, któremu jesteśmy rzekomo coś winni i poinformować, czy wysyłał podobną informację. Ochronimy w ten sposób swoje oszczędności.