Aktualności Na sygnale

Nowe kierownictwo kruszwickiego Komisariatu Policji

Przedwczoraj (16.03), podczas uroczystej odprawy, p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu, podinsp. Karol Konopacki powierzył pełnienie obowiązków na stanowiskach komendanta i zastępcy komendanta Komisariatu Policji w Kruszwicy. Z policyjnym mundurem żegna się dotychczasowy Komendant kruszwickich policjantów.


W przekazaniu kierownictwa KP w Kruszwicy uczestniczył włodarz tego miasta, Burmistrz Dariusz Witczak. Odchodzący na emeryturę podinsp. Jarosław Lisiecki związany jest z policją ponad 30 lat, z czego 27 lat z Komendą Powiatową Policji w Inowrocławiu. W czasie swojej kariery zawodowej sprawował funkcje na stanowiskach wykonawczych oraz kierowniczych jako zastępca komendanta Komisariatu Policji w Kruszwicy, a następnie jako komendant tej jednostki. Aspirant Paweł Kazubowski, któremu p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu podinsp. Karol Konopacki powierzył obowiązki „szefa” kruszwickiego komisariatu, służbę rozpoczął 13 lat temu. Przez większość czasu związany jest z pionem kryminalnym. Ostatnio zajmował stanowisko detektywa w Kruszwicy.
Podinsp. Karol Konopacki obowiązki Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji powierzył asp. szt. Sławomirowi Wieczorkowi, który rozpoczął służbę w 2006 r. Od tego czasu, poza służbą kryminalną, pełnił służbę w pionie prewencji, który teraz będzie głównym obszarem jego nowych obowiązków. Powierzenie tak ważnych stanowisk to wyraz uznania dla dotychczasowego przebiegu służby policjantów, ale także nowe wyzwania, przed którymi staną p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu, podinsp. Karol Konopacki oraz Burmistrz Miasta i Gminy Kruszwica, Dariusz Witczak, podczas uroczystości złożyli podziękowania za służbę odchodzącemu podinsp. Jarosławowi Lisieckiemu oraz wyrazili nadzieję na równie owocną jak dotychczasowa, współpracę wobec nowego kierownictwa kruszwickiej Policji.