Aktualności Edukacja Informacje regionalne

Obchody Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej w Polanowicach

Dnia 31.05.2019 r. w SP Polanowice odbyły się obchody Dnia Dziecka, w kl. I–IV połączone z obchodami Dnia Matki. W oddziałach przedszkolnych obchody Dnia Mamy i Taty odbyły się 24.05.2019 r.

W szkolnych obchodach Dnia Dziecka wzięli udział uczniowie ze wszystkich oddziałów, licznie zgromadzeni rodzice oraz Prezes Hodowli Zwierząt i Nasiennictwa Roślin w Polanowicach, Radny powiatu inowrocławskiego pan Marek Kościński.

Uczniowie kl. I, II i IV przygotowali, pod kierunkiem swoich wychowawczyń, programy artystyczne dedykowane Mamom i Tatom z okazji ich święta. Potem odbyły się spotkania przy stole.

O godz. 10.00 na zewnątrz szkoły przy tablicy upamiętniającej dzień nadania placówce imienia Janusza Kusocińskiego odbył się apel, podczas którego pan Dyrektor Krzysztof Oczachowski zaprezentował osiągnięcia uczniów i nauczycieli w konkursach oraz zawodach sportowych uzyskane w bieżącym roku szkolnym. Dzieci uczestniczące w ogólnopolskim turnieju wiedzy „Galileo” z języka polskiego i historii otrzymały pamiątkowe dyplomy, a także wyróżnienia. Aleksandra Ciesielska z klasy IV zajęła III miejsce i uzyskała tytuł laureata konkursu z j. polskiego. Pan dyrektor pogratulował uczniom, nauczycielom i rodzicom sukcesów osiągniętych w tym roku szkolnym.

Po apelu odbyła się wspólna biesiada przy poczęstunku przygotowanym przez Dyrektora szkoły i Radę Rodziców. Potem odbyły się pokazy w wykonaniu strażaków z OSP w Kruszwicy. Szkolne obchody Dnia Dziecka przebiegły w sympatycznej atmosferze i dostarczyły dzieciom wiele pozytywnych wrażeń.

Składamy serdeczne podziękowanie na ręce sponsorów oraz rodziców naszej szkoły, bez pomocy których niemożliwe byłoby zapewnienie tak wielu atrakcji dla dzieci.

Fundatorami były następujące podmioty i osoby prywatne:  pan Prezes HZ i NR w Polanowicach Marek Kościński, Koło Seniora w Polanowicach, Firma „Michał’ Marioli i Michała Burzyńskich, sklep w Polanowicach Małgorzaty i Piotra Kułaczów, Dyrektor i  Rada Rodziców SP Polanowice, pani Agnieszka Paluszak, pani Monika Ranachowska, pani Monika Wojtasik i pan Krzysztof Gałężewski.

Fot.: SP w Polanowicach