Aktualności Inwestycje

Pałacyk nad Gopłem pięknieje

Trwają prace modernizacyjne zabytkowego pałacyku przy Mysiej Wieży, adaptowanego na siedzibę Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia. Warta ponad 3 miliony złotych inwestycja obejmuje także rozbudowę istniejącego obiektu o bazę edukacyjną oraz zarybienie Gopła. Prace przebiegają planowo i zakończą się w grudniu 2020 roku.

W ramach inwestycji gruntowną modernizację i termomodernizację przechodzi istniejący budynek pałacyku. Obiekt o powierzchni 200 metrów kwadratowych został już osuszony, zyskał nowy dach i podłogi, uzupełniono tynki i wylicowano ściany. Ponadto projekt zakłada dobudowanie nowej części (parter i pierwsze piętro), w której znajdą się między innymi podzielona na sekcje ekspozycja przyrodniczo-historyczna oraz sale wykładowa i multimedialna. Prowadzone są tam obecnie zaawansowane prace – ekipa budowlana postawiła ściany, wybudowała garaż oraz przygotowała miejsce na taras widokowy. Nowe pomieszczenia zostaną wyposażone w najwyższej klasy sprzęt edukacyjny. Trwają ustalenia z wykonawcą aranżacji wystawy przyrodniczo-historycznej. W ramach działalności parku planowane są także wystawy tematycznie związane z miastem, np. z winiarnią czy zakładami olejarskimi. Dzięki realizacji projektu w nowej siedzibie parku będzie można organizować zajęcia z edukacji ekologicznej. Planuje się, że rocznie takie lekcje zostaną przeprowadzone dla co najmniej 2 tysięcy osób.

Częścią całej inwestycji jest również zarybienie Gopła, poprzez wpuszczenie do największego naturalnego jeziora w naszym regionie narybku suma europejskiego.