Kącik z Kulturą

Paul Caulfield o muzyce i nie tylko

Paul Caulfield a właściwie Dominik Nadzieja to młody Kruszwiczanin który od niedawna na poważnie wziął się za muzykę, o Jego twórczości rozmawiał z nim dziś nasz redaktor Filip Pawlak.

Od listopada sporo mówi się o Twojej twórczości. Co skłoniło Cię do rozpoczęcia muzycznej kariery?

Muzyka od zawsze była ważnym elementem mojego życia. To nie była decyzja podjęta z dnia na dzień. Jak byłem dzieciakiem jarała mnie muzyka punkowa i chciałem bardzo nauczyć się grać na gitarze. W pewnym momencie pojawił się rap, który urzekł mnie szczerością i silnym przekazem. Pierwsze teksty pisałem mając 13 lat, często siedząc na lekcjach zamiast skupić się na tym co było serio ważne to ja dłubałem piosenki, bo chciałem liznąć tego rock n’ rolla, o którym tyle czytałem. Idąc na studia do Poznania stwierdziłem, że czas podzielić się przemyśleniami z ludźmi i tak to się zaczęło. Gitarę odstawiłem w bok, bo nie ma już takiej siły przebicia, ale lubię do niej czasami wrócić

Paul Caulfield, skąd pomysł na twój pseudonim artystyczny?

Prosta sprawa. Paul jak Paul McCartney – mój ulubiony członek The Beatles, a Caulfield pochodzi od Holdena, który jest bohaterem mojej ulubionej książki, czyli „Buszujacego w Zbożu”. Tak to sobie wymyśliłem.

Co inspiruje Cię do tworzenia nowych utworów?

Inspiruje mnie to co czuję w danym momencie. Jak mi smutno po byłej miłości to piszę „Insomnię”, a jak czuję się świetnie to wychodzi takie „RPG”. Chociaż chciałbym więcej teraz takich ruchliwych kawałków żeby ludzie mogli do tego skakać i się bawić jak będę grał na żywo.

Jakie plany masz na ten rok, czego możemy spodziewać się w najbliższych miesiącach?

Narodził się pomysł, aby wydać EP-kę razem z pewnym poznańskim producentem, która będzie składała się z 7 utworów , ale nie chcę zdradzać szczegółów. Myślę, że będzie to IV kwartał 2019r/I kwartał 2020r. Do tej pory mam zamiar wrzucać pojedyncze numery i eksperymentować z brzmieniem. Dostałem też oferty zagrania kilku supportów w trasie, ale to wszystko ujawnię w najbliższym czasie.

W grudniu zapowiedziałeś nowe projekty a między innymi Twój pierwszy klip, możesz ujawnić więcej informacji na ten temat? 

Póki co myślę, że mogę powiedzieć o nadchodzącym klipie, który wleci na mój kanał YouTube 25 stycznia o godzinie 16:00.

Premierę klipu obejrzeć można będzie na YouTube Paul Caulfield oraz na facebookowym fanpage.

O kolejnych projektach młodego artysty informować będziemy na bieżąco!