Aktualności Na sygnale

Podsumowanie policyjnych działań ZNICZ – powiat inowrocławski

Tegoroczne działania policyjne w związku z okresem Wszystkich Świętych trwały pięć dni. Policjanci działali i czuwali nad bezpieczeństwem na drogach. Na terenie powiatu inowrocławskiego policjanci nie odnotowali wypadków drogowych, nie obyło się jednak bez kolizji.

Tegoroczna akcja ZNICZ trwała od 29 października do 2 listopada. Było zdecydowanie więcej patroli, a to przełożyło się na częstsze kontrole drogowe. Policjanci reagowali oczywiście na nadmierną prędkość kierujących. Apelowali, by dostosować prędkość do natężenia ruchu. Ponadto patrole zwracały uwagę na trzeźwość kierujących, ich stan psychofizyczny, ale nie tylko. Szczególną uwagę policjanci poświęcili na prawidłowe przewożenie pasażerów. Zadaniem funkcjonariuszy było także utrzymanie płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i w okolicach cmentarzy.

Podsumowanie działań ZNICZ na terenie powiatu inowrocławskiego:

  • w okresie 29.10 – 2.11.21r. na terenie powiatu doszło do 48 kolizji drogowych,
  • policja nie odnotowała wypadków drogowych,
  • patrole ujawniły 12 kierujących, którzy byli po alkoholu (8 osób odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, 4 za wykroczenia, bo kierowali po użyciu alkoholu. Wśród ujawnionych kierujących było 11 mężczyzn i 1 kobieta. Niechlubny rekord zatrzymanego nietrzeźwego kierowcy to 2,7 promila, a kierującej 3,4).

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu