Aktualności Informacje regionalne

Pół miliona złotych dla Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia!

Prawie pół mln zł dla Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia, czyli zabytkowy pałacyk w pobliży Mysiej Wieży będzie odrestaurowany, powstanie również m.in. ekspozycja przyrodniczo-historyczna.

W Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu podpisano dziś umowę z Nadgoplańskim Parkiem Tysiąclecia na dofinansowanie tych zadań.

Bardzo się cieszę, że ta inwestycja na terenie Kruszwicy, tuż przy Mysiej Wieży i przy jeziorze Gopło, zostanie zrealizowana. Powstanie piękny obiekt, którego użytkownikiem będzie Nadgoplański Park Tysiąclecia. Kwota aż pół miliona złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, nad którym mam bezpośredni nadzór, trafi na ten cel. Długo czekaliśmy aż to ważne przedsięwzięcie, służące ukazaniu walorów przyrodniczych i krajobrazowych tego pięknego miejsca, obszaru „Natura 2000”, a jednocześnie ratujące bardzo piękny zabytkowy obiekt,  będzie mogło być zrealizowane. Dzisiaj ważny dzień, ponieważ nasze oczekiwania stają się faktem 

podkreślił uczestniczący w spotkaniu Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.
Dofinansowanie zadania pn. „Poprawa bioróżnorodności biologicznej poprzez zarybienie jeziora Gopło oraz rozbudowa obiektu o część ekspozycji przyrodniczo-historycznej”.

Gratuluje tej ważnej inwestycji. Zabytkowy pałacyk w Kruszwicy będzie odrestaurowany. To będzie miejsce, którym będziemy mogli się pochwalić. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego żeby ta inwestycja była zrealizowana.

Opublikowany przez Mikołaj Bogdanowicz Poniedziałek, 17 lutego 2020

Budynek będzie ekologicznie ogrzewany poprzez pompę ciepła. Powstanie nowoczesna sala multimedialna. Pamiętajmy, że Nadgoplański Park Tysiąclecia rocznie edukuje ok. trzy tysiące dzieci. To bardzo ważne, że możemy wspierać właśnie takie zadania 

podsumował Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu Ireneusz Stachowiak.

Warto przypomnieć, iż grunt oraz obiekt przekazała gmina Kruszwica.

Tutejsza przyroda i magiczne jezioro Gopło zawsze przyciągały do Kruszwicy, która ma swoją historię. W tej chwili będziemy mieli do zaoferowania jeszcze coś dodatkowego. Powstanie piękna siedziba Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia, który ma się zajmować ochroną tego dziedzictwa przyrody i po części również historii 

mówił Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

 Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2020 r.  Zadanie zostanie zrealizowane dzięki współpracy Gminy Kruszwica, samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.