Aktualności

Policjant z Kruszwicy najlepszym sternikiem w kraju

Asp. Marcin Staszak z komisariatu Policji w Kruszwicy w tegorocznych, zawodach wodniaków w Giżycku zajął pierwsze miejsce jako sternik w V Ogólnopolskich Zawodach Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym.

Zawody w Giżycku, które były organizowane po raz piąty, skupiły policyjnych wodniaków z całego kraju. Rywalizowało w ciągu trzech kolejnych dni maja, łącznie 17 załóg policyjnych. Byli to reprezentanci 16 komend wojewódzkich i Komendy Stołecznej Policji. Zawody rozegrały się  nad jeziorem Kisajno.

Zawody zostały zorganizowane pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego. Patronowali im także Komendant Główny Policji  nadinsp. Jarosław Szymczyk, Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów oraz Burmistrz Miasta Giżycko. Po trzech dniach najlepszą drużyną zawodów okazali się funkcjonariusze reprezentujący KWP we Wrocławiu, którzy zaledwie o kilka punktów wyprzedzili drużynę gospodarzy z KWP w Olsztynie oraz trzecich na podium wodniaków z KWP w Krakowie

Rywalizujący policjanci musieli zmierzyć się w 5 konkurencjach. Pierwszego dnia odbyła się „kontrola łodzi”, polegająca na interwencji i podpływaniu łodzią do łodzi, która złamała przepisy związane z wytwarzaniem fali na akwenie. Następnie na krytej pływalni zawodnicy rywalizowali wpław na dystansie 50 metrów, podejmując w połowie dystansu z dna basenu manekina symulującego tonącą osobę.  Następnie po przepłynięciu dystansu, zawodnicy udzielali pomocy pozorantowi, wykorzystując także fantomy. Był też test wiedzy składający się z 40 pytań i rajd łodzią po jeziorze Niegocin między bojkami. Właśnie rajd ten, jako sternik wygrał asp. Marcin Staszak. Ten świetnie wyszkolony policjant pełni na co dzień służbę w kruszwickim komisariacie, a w okresie letnim na Jeziorze Gopło.  Gratulujemy !

 

i asp. szt. Izabella DrobnieckaOficer Prasowy KPP Inowrocław

 

materiał i foto na podstawie: informacji policji warmińsko-mazurskiej