Aktualności

Policyjna służba na wodzie


Jezioro Gopło na terenie działania komisariatu w Kruszwicy jest patrolowane przez policyjnych wodniaków. Policjanci działają prewencyjnie, a gdy trzeba reagują na wszelkie przypadki łamania prawa i groźne sytuacje.

Asp. szt. Damian Mróz z komisariatu policji w Kruszwicy jest policjantem, który w czasie okresu wakacyjnego pełni służbę na Jeziorze Gopło. Do jego zadań należy patrolowanie akwenu i linii brzegowej. Prewencja na wodzie ma na celu głównie zapobieganie utonięciom, ale też zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywającym nad wodą ludziom. Każda służba to wielokrotne informowanie letników o zachowaniach zgodnych z prawem, o korzystaniu z wody w sposób odpowiedzialny, ale nie tylko. Policjant kontroluje także osoby pływające na łodziach, motorówkach i innym sprzęcie wodnym. Pamiętajmy odpowiednie uprawnienia to podstawa. Podobnie jak trzeźwość ich użytkowników.

W realizację takich służb włącza się policjantka mł. asp. Mariola Witoń, która prowadzi działania profilaktyczne. Spotykając się z letnikami rozmawia o bezpiecznym wypoczynku nad wodą, wręczając książeczki pt. „Nad wodą” ufundowane przez Powiat Inowrocławski. Działania tego typu są prowadzone w ramach ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

asp. szt. Izabella Drobniecka

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu