Aktualności

Potrącenie na pasach w Kruszwicy. Policja apeluje

Policjanci z miejscowego komisariatu wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło na ulicy Poznańskiej. Tam na pasach została potracona kobieta.

Do wypadku doszło (30.10) około godz. 16.30 w ulicy Poznańskiej w Kruszwicy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki Opel potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 58-letnią kobietę. Trafiła ona do szpitala. Policjanci zbadali trzeźwość obu uczestników ruchu. W tej sprawie prowadzone jest postępowanie dotyczące wypadku drogowego.

Policja apeluje !!!

Uwaga kierowco! 

Uważaj szczególnie w rejonach przejść dla pieszych. Zwolnij, byś zdążył wyhamować i uniknąć potrącenia pieszego. Pamiętaj, że pomimo ciągłej edukacji pieszych, nie każdy z nich idąc na przykład poboczem, poza terenem zabudowanym ma elementy odblaskowe. To utrudnia widoczność. Dlatego jedź z bezpieczną prędkością.

Uwaga pieszy! 

Przechodź przez jezdnię w miejscach wyznaczonych, rozglądaj się prawidłowo zanim przejdziesz. Każdy pieszy, który porusza się po zapadnięciu zmierzchu po drodze poza terenem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy, umieszczony w sposób widoczny dla kierowcy. Pamiętaj, pieszy ubrany w ciemną odzież jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości zaledwie około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, wyposażona w elementy odblaskowe, jest widoczna nawet z odległości 150 metrów