Aktualności

Święto Konstytucji 3 maja w Kruszwicy przebiegnie inaczej niż dotychczas.

W dniu 3 maja obchodzić będziemy 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konstytucja 3 Maja z 1791 r. to druga na świecie i pierwsza w Europie ustawa, która regulowała organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli. Przywróciła Polakom nadzieję i poczucie odpowiedzialności za swój kraj.

            W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną tegoroczna Msza Święta w intencji Ojczyzny odbędzie się 3 maja br. o godz. 10:00 w kolegiacie p. w. śś. Ap. Piotra i Pawła bez udziału delegacji oraz pocztów sztandarowych. Kruszwicki samorząd reprezentować będą Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Kruszwicy Aleksander Budner.

Ponadto Msza Święta będzie transmitowana na żywo przez facebooka- ikruszwica.pl oraz Kolegiata Kruszwica.

            Zachęcamy wszystkie instytucje oraz mieszkańców do włączenia się w obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja poprzez oflagowanie budynków w dniach 01.05- 03.05. ze szczególnym uwzględnieniem 2 maja, czyli Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który ustanowiony został przez Sejm w 2004 roku. Jest to święto, które ma wyrazić szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

            W celu uczczenia Narodowego Dnia Zwycięstwa prosimy również o oflagowanie budynków w dniu 8 maja.