Aktualności

Trzej tenorzy zaśpiewają z okazji Dnia Kobiet

9 marca 2018 r. o godz. 17.00 w hali widowiskowej przy ul. Niepodległości w Kruszwicy odbędzie się koncert z okazji Dnia Kobiet. Wystąpi trzech tenorów młodego pokolenia – Paweł Krasulak, Łukasz Ratajczak i Piotr Pastuszka.

 

Paweł Krasulak ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Swoje umiejętności doskonalił pod kierunkiem takich mistrzów, jak: Stefania Toczyska, Urszula Kryger, Helena Łazarska, Anita Garañca, Marek Rzepka czy Paul Esswood. Już jako student II roku zadebiutował w 2008 r. jako Damazy w ,,Strasznym Dworze’’ Moniuszki na deskach Opery Nova.

Łukasz Ratajczak jest absolwentem dwóch Akademii Muzycznych – w Łodzi i w Bydgoszczy. Już podczas nauki na studiach miał okazję występować na wielu scenach i estradach w kraju. Zaśpiewał ponad 85 koncertów i wiele spektakli scenicznych. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi, Filharmonią Koszalińską, Częstochowską i Olsztyńską, Operą Krakowską i Teatrem Muzycznym w Poznaniu.

Piotr Pastuszka jest laureatem wielu wokalnych konkursów dziecięcych i młodzieżowych. Ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy. Stale współpracuje z Filharmonią „Sinfonia Baltica”. Występował na deskach sceny kameralnej Opery Nova w Bydgoszczy i na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi. Otrzymał m.in. nagrodę specjalną w Międzynarodowym Konkursie Solowej Wokalistyki Sakralnej „ARS ET GLORIA” w Katowicach oraz wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie.