Aktualności Informacje regionalne Inwestycje Samorząd

Umowa o dofinansowanie przebudowy świetlicy w Woli Wapowskiej podpisana!

6 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim miało miejsce uroczyste podpisanie umów o dofinansowanie 15 projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz 11 objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Na liście PROW znalazła się również Gmina Kruszwica, która otrzyma dofinansowanie na realizację projektu pn. “Przebudowa świetlicy wiejskiej w Woli Wapowskiej na cele związane z aktywizacją społeczności lokalnej” na poziomie 67% kosztów kwalifikowanych.

Zadanie obejmuje m.in. przebudowę pomieszczeń w wyniku czego powstanie pomieszczenie kuchenne, kotłownia oraz WC, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej wraz z wymianą źródła ciepła i montażem instalacji sanitarnej, kanalizacyjnej, elektrycznej i wentylacyjnej, wykonanie ocieplenia ścian wraz z nawierzchnią elewacyjną oraz wymianę uszkodzonego pokrycia dachowego. Całkowity koszt inwestycji to 545 451, 50 zł, z czego 339 942,12 zł to dofinansowanie z  Urzędu Marszałkowskiego.

W chwili obecnej trwa procedura przetargowa na roboty budowlane, a zakończenie realizacji zadania zaplanowano na koniec 2019 roku.

Opracowała: Dagmara Dąbrowska

Zdjęcia: Urząd Marszałkowski