Aktualności

W Kruszwicy będą dodatkowe policyjne patrole

Porozumienie dotyczące zwiększenia ilości policyjnych patroli w 2021 roku podpisał Burmistrz Kruszwicy Pan Dariusz Witczak i Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu podinsp. Karol Konopacki. Oznacza to, że w bieżącym roku zostanie wykonanych na terenie gminy Kruszwica dodatkowo dwieście służb patrolowych.

Tegoroczne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy Kruszwica, będą odbywały się również w oparciu o zwiększenie liczby policyjny patroli. Stosowne porozumienie w tym celu podpisali wczoraj (08.03.21) Burmistrz Kruszwicy Pan Dariusz Witczak i Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu podinsp. Karol Konopacki.

Tym samym miasto Kruszwica przeznaczyło środki finansowe na dodatkowe ośmiogodzinne policyjne patrole na terenie miasta i gminy. Na ten cel zadysponowana została kwota 40 tys. zł. co daje w bieżącym roku zorganizowanie dodatkowo dwustu ośmiogodzinnych służb. Dodatkowe policyjne służby to szereg działań na terenie gminy, zmierzających do poprawy bezpieczeństwa i do tego, by mieszkańcom po prostu żyło się spokojnie.

W 2020 roku dzięki podobnemu porozumieniu patrole przeprowadziły 72 interwencje, 325 osób wylegitymowały. Policjanci nałożyli 21 mandatów karnych, a 52 osoby pouczyli za drobniejsze wykroczenia. Podczas służb policjanci ujawnili 4 nietrzeźwych kierujących, dokonali kontroli pojazdów w 35 przypadkach, sporządzili też 5 wniosków do sądu o ukaranie.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego
w Inowrocławiu