Aktualności Kultura Religia

W Kruszwicy powstaje film “Misterium”

Misterium Męki Pańskiej w Kruszwicy odbywa się o 9 lat. Do 2019 roku wydarzenie organizowane było w formie przedstawienia, które odbywało się na ulicach miasta. Naszym głównym celem zawsze było przybliżanie mieszkańcom lokalnej społeczności wydarzeń pasji i budowanie dzięki temu większej więzi z Panem Bogiem, umacnianie wiary, nadziei i miłości.  

Rok 2020 zmienił jednak wiele. Pracę nad 8 odsłoną Misterium przerwała pandemia i obostrzenia za nią idące. Nie chcąc rezygnować z tego dzieła również w 2021 postanowiliśmy nakręcić film. Mając niewielkie doświadczenie w produkcji filmów ruszyliśmy z przygotowaniami. Hasło jako przyświecało, i przyświeca przy pracy są słowa św. Tomasza “Pan mój i Bóg mój” -informują organizatorzy.

Niewiara- ten temat przyświeca nam podczas tworzenia Misterium, historia filmu opowiadać będzie pasję oczami apostołów. Mieszanie współczesności i klasyki pozwoli każdemu a apostołach odnaleźć siebie- dodają.

W filmie zobaczyć będziemy mogli aktorów- amatorów z naszego miasta i okolic. Reżyserem filmu jest Paweł Lewartowski, za zdjęcia odpowiada Filip Pawlak. Nad całym wydarzeniem czuwa ks. Michał Bubacz.

Link do wydarzenia