Aktualności Inwestycje Samorząd Sport

W Racicach trwa budowa hali sportowej

W Racicach trwa budowa hali sportowej . Celem inwestycji jest przede wszystkim poprawa stanu infrastruktury sportowej w tej części gminy.

 

„Nowy obiekt będzie służył nie tylko uczniom sąsiedniej szkoły, ale przede wszystkim lokalnej społeczności do aktywnego spędzania wolnego czasu. Do tej pory w tej części gminy nasi mieszkańcy nie mieli takiego obiektu” – informuje burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak

 

Obecnie trwają prace budowlane, w wyniku których powstanie wielofunkcyjna, wolnostojąca, jednonawowa hala sportowa (o konstrukcji stalowej, pokrytej powłoką syntetyczną) wraz z zapleczem gospodarczo – sanitarnym. Płyta projektowanego obiektu wielofunkcyjnego zawierać będzie boisko do piłki ręcznej, boisko do siatkówki oraz boisko-kort tenisowy. Hala zostanie wyposażona w sprzęt sportowy: bramki do piłki ręcznej, siatka i słupki do gry w siatkówkę i tenisa ziemnego (przenośne, montowane okresowo), ruchome stanowisko sędziowskie oraz piłkochwyty. – czytamy na stronie gminy.

 

Zastępca burmistrza Kruszwicy Bartosz Krajniak dodaje, iż prace budowlane powinny zakończyć się do końca 2018r., jednakże obiekt będzie udostępniony po wydaniu przez nadzór budowlany pozwolenia na użytkowanie obiektu, który planuje się uzyskać w pierwszym kwartale 2019r.

 

Fot.: Gmina Kruszwica