Aktualności Na sygnale

Zasłużeni dla bezpieczeństwa, szczególnie w zakresie działań profilaktyki społecznej na rzecz dzieci i młodzieży

Swoje zadania realizują na różnych płaszczyznach, ale każdy z nich, współdziałając z Policją, odgrywa bardzo ważną rolę, gdy mowa o bezpieczeństwie. Dlatego otrzymali wyjątkowe podziękowania z rąk Komendanta inowrocławskiej policji.

Inspektor Marcin Ratajczak Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu podziękował osobom, które na terenie powiatu prężnie działały, i nadal to robią, na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Wręczył im okolicznościowe statuetki i listy gratulacyjne. W spotkaniu uczestniczyły również policjantki, zajmujące się na co dzień profilaktyką, aspirant sztabowy Izabella Drobniecka i aspirant Justyna Piątkowska, które współdziałają z tymi osobami.

Podziękowania otrzymali: Kierownik Terenowego Oddziału w Inowrocławiu-Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy Pani Aniela Zabłocka, Zastępca Wójta Gminy Inowrocław Pan Marek Karólewski, Prezes Wojewódzkiego WOPR i jednocześnie Szef Nadgoplańskiego WOPR w Kruszwicy Pan Maciej Banachowski oraz również z WOPR-u Pan Jarosław Wiśniewski, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu młodszy brygadier Ireneusz Taraszka.

Wkład pracy wyróżnionych przez Komendanta osób polegał na zaangażowaniu się w minionym roku i w ciągu ostatnich lat w policyjną profilaktykę. Działania tego typu mają bowiem na celu edukować, prezentować zagrożenia, ale co ważne, pokazywać, jak ich unikać. Dlatego tak ważna była wspólna organizacja zajęć edukacyjnych, pokazów, konkursów adresowanych do mieszkańców powiatu, tworzenie spotów i filmów promujących zasady bezpieczeństwa. Różnorodność działań z ich udziałem jest istotna dla podnoszenia świadomości różnych pokoleń.

Dziękujemy i gratulujemy!

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu