Aktualności Informacje regionalne

Dzień Flagi – konkurs

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej obchodzimy 2 maja. Z tej okazji Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, we współpracy z lokalnymi redakcjami, przygotował konkurs związany z tym świętem. Zachęcamy również do wywieszania biało-czerwonych flag.

Pokażmy, że jesteśmy dumni z naszych barw narodowych. Wywieśmy biało-czerwone flagi. Niech będą one wyrazem wspólnoty i dumy z Niepodległej Ojczyzny – mówił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.


KONKURS

W 2004 r. Sejm ustanowił 2 maja Dniem Flagi RP. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. 2 maja – poza Dniem Flagi – obchodzimy również Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Aby wziąć udział w konkursie, należy w terminie 23.04 – 25.04 odpowiedzieć na pytanie konkursowe: Co dla Ciebie oznacza bycie Polakiem? Odpowiedzi nie muszą być długie, ważne aby były ciekawe. Po weekendzie poinformujemy o wynikach konkursu.

Nagrody – flagę Polski wraz z gadżetami – odebrać będzie można w dniach 26.04 – 29.04 w Filii Biblioteki Miejskiej Kruszwicy, przy ul. Kujawskiej na Zagoplu.

Odpowiedzi na pytanie konkursowe można przesyłać na naszą skrzynkę mailową ikruszwica@gmail.com

Powodzenia!