Edukacja Historia Kultura Organizacje pozarządowe

Rozstrzygnięcie konkursu „Historia z podwórka”

W Klubie “Popiel” odbyło się rozstrzygnięcie konkursu “Historia z podwórka”. Konkurs ten poświęcony był historii gminy Kruszwica.

Podczas wręczenia nagród oprócz laureatów obecni byli również nauczyciele historii z Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Kruszwicy, Szkoły Podstawowej w Chełmcach oraz Szkoły Podstawowej w Rusinowie, przedstawiciele władz samorządowych – burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak, przewodniczący Rady Miejskiej w Kruszwicy Aleksander Budner, radny Tomasz Łożyński oraz radny Maciej Wasielewski, a także rodzice uczniów, członkowie Fundacji Modrak i pozostali goście.

Wydarzenie rozpoczęła prelekcja podczas której członek Fundacji Modrak, Dominik Robakowski, przedstawił sylwetkę Czesława Pobóg – Prusinowskiego.

Następnie odbyło się wystąpienie dr Sławomira Drelicha, politologa z UMK w Toruniu, na temat “Nowoczesnego Patriotyzmu”.

Po prelekcjach nadszedł czas na wręczenie nagród.

 

Poniżej przedstawiamy laureatów tegorocznej edycji konkursu:

Wyróżnieni:

Amelia Frydrychowska, Oliwia Michalak, Maria Mikołajczak, Małgorzata Pietrzak, Laura Rodzeń, Michał Stachowiak, Amelia Czarnecka

Zwycięzcy:

III miejsce – Karolina Arent

II miejsce – Marta Wylandowska

I miejsce – Jakub Bronka

 

Podczas wręczenia nagród można było również obejrzeć wystawę “Powrót Pomorza i Kujaw do Polski”.

Wydarzenie współfinansowane było przez Gminę Kruszwica.

 

Organizatorzy przypominają również, że w ramach trwającego III Tygodnia z Historią 8 grudnia o godzinie 17:00 w świetlicy wiejskiej w Brześciu obędzie się projekcje filmu “Karolewo 1939”, a 9 grudnia o godzinie 14:00 na Wzgórzu Zamkowym pod Mysią Wierzą obędzie się spacer po miejscach związanych z powstaniem wielkopolskim na terenie Kruszwicy.

Zapraszamy!

 

Fot.: Filip Pawlak