Aktualności Edukacja

Uczniowie z Polanowic wzięli udział w akcji “Sprzątanie świata”

           Wzorem lat ubiegłych Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Polanowicach włączyła się w akcję ,,Sprzątania świata- Polska 2019r’’. Tegoroczne hasło akcji brzmiało ,,Chrońmy różnorodność- segregujemy odpady’’.  Pamiętajmy ,że segregując odpady, oszczędzając wodę i energię, zastępując samochód komunikacją publiczną  lub rowerem chronimy zarówno przyrodę w całej złożoności, jak i nas samych.

Pomysł wspólnego sprzątania powstał w 1989 r. w Australii. Sprzątało wówczas teren portu w Sydney 40 tysięcy mieszkańców. ,,Sprzątanie świata’’ nie byłoby konieczne, gdybyśmy na co dzień dbali o środowisko naturalne. Akcja ma na celu uświadomienie uczniom i rodzicom , że bez odpowiedniego gospodarowania odpadami w końcu zasypie nas góra śmieci. 

W dniu 20.09.2019r od godziny 9.00 nauczyciele i wychowawcy wraz ze swoimi uczniami , zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawice wyruszyli  w teren. Akcja przebiegła sprawnie, a efekty pracy były zadowalające. Worki ze śmieciami zostały złożone  w wyznaczonym miejscu.

Nauczycielki odpowiedzialne za przebieg akcji : p. Joanna Kaliska, p. Monika Ferensztajn.

/Joanna Kaliska/