Aktualności Informacje regionalne

W powiecie inowrocławskim aż trzy Punkty Szczepień Powszechnych-jeden z nich w Kruszwicy

Powiat inowrocławski jedynym powiatem w województwie kujawsko-pomorskim, na terenie którego będą aż trzy Punkty Szczepień Powszechnych.

Oferty utworzenia punktów przesyłane były przez jednostki samorządu terytorialnego i podmioty medyczne do Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, a następnie przekazane do Narodowego Funduszu Zdrowia. Rolą NFZ była analiza tych propozycji pod kątem wymogów formalnych, bezpieczeństwa i potencjału szczepień. Prezydenci, burmistrzowie i wójtowie w województwie kujawsko-pomorskim bardzo pozytywnie podeszli do kwestii szczepień powszechnych. – W powiecie inowrocławskim wskazano i zaakceptowano dwa punkty – w szpitalu powiatowym i w Kruszwicy. Inowrocław jako jedyne miasto prezydenckie w województwie nie złożyło oferty w odpowiednim czasie. Jednak mimo tego opóźnienia, w trosce o mieszkańców zdecydowałem zarekomendować NFZ uruchomienie w hali widowiskowo-sportowej Punktu Szczepień Powszechnych przez Miasto Inowrocław – mówił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Liczba szczepień wykonywanych w punkcie w hali określona zostanie przez NFZ i będzie adekwatna do poziomu zapewniającego równomierne szczepienia mieszkańców województwa.

Punkty Szczepień Powszechnych na terenie powiatu inowrocławskiego:

– Szpital Wielospecjalistyczny im. dr. Ludwika Błażka w Inowrocławiu, ul. Poznańska 97 (punkt zgłoszony przez szpital i Starostę Inowrocławskiego),

– świetlica w Kruszwicy, ul. Nadgoplańska 5 (punkt zgłoszony przez Gminę Kruszwica i NZOZ „Nasz Lekarz”),

– hala widowiskowo-sportowa, al. Niepodległości 4 (punkt zgłoszony przez Miasto Inowrocław we współpracy z podmiotem leczniczym Revita Centrum Medyczne s.c. w Białymstoku).

Za każde wykonane szczepienie podmiot medyczny, który podpisze z NFZ stosowną umowę, otrzyma 61 zł.